AHLATCI’DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Çorum AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, yerel ve yaygın basın temsilcileri ile iftar programında bir araya gelerek, seçim öncesi vaat edilen ve kente kazandırılacak yatırımlarla ilgili gelişmeler hakkında bilgilendirmede bulundu.
Bu haber 2019-05-21 12:30:31 tarihinde eklenmiştir.

Ahlatcı,yerel seçim kararının alınmasından sonra Cumhurbaşkanı ve bazı bakanların Çorum’u ziyaret ettiklerini hatırlatarak, Çorum'da 17 yıldır devam eden AK Parti bayrağının yine dalgalanmaya devam ettiğini ve seçim sonuçlarının hayırlı bir şekilde sonuçlandığını dile getirdi.

HAVA ALANI ve TREN YOLU OLMAYAN BİR ŞEHİR GELİŞEMEZ

Ahlatcı, seçim öncesinde kenti ziyarete gelen bakanlara her fırsatta Çorum için bir havaalanı istediklerini belirterek, “İlk olarak kente gelen spor bakanı ile görüşmemizde havaalanı isteğimizi ilettik. Kendisi spor bakanı olduğunu hatırlattı. Biz de bilgisi dahilinde ileride havaalanı ve hızlı tren hususunda mevzu gündeme geldiğinde desteğini istediğimizi izah ettik.
Böylece yolculuğa başladık. Aldığımız gücün asıl kaynağı basınımızın temsilcileridir. Kamuoyunun doğru haber almasında sizin emeğiniz yadsınamaz. Çorum’a tren ve havalimanı neden istiyoruz.? Büyük şehir olmuş üniversiteli öğrenci sayısı 20 bin değil, 100 bine ulaşmış Skoda, Wolksvagen gibi büyük yatırımcılar fabrika açmış, gelişmiş bir sanayi istiyoruz. Ulaşımı olmayan hiçbir yerde şehir gelişemez. Çorum haritasını sürekli yanımda taşıyorum. Haritayı açıp baktığımızda Çorum'da ne havaalanı ne demiryolu var. Samsun’dan çıkan tren yolu Çorum’dan geçmiyor.
Çorum’un ihracatı 894 milyon dolar. Örneğin Yozgat’ın ihracatı 10 milyon dolar, Amasya’nın ihracatı 110 milyon dolar. Büyük şehir olan Samsun’un ihracatı 694 milyon dolar, yani Çorum’dan daha az. Biz kendimizi küçük göremeyiz. Biz ya Anadolu kaplanı olacağız ya da kedi olacağız.
Ben AK Parti İl Başkanı olarak Anadolu kedisi olmaya razı değilim. Cumhurbaşkanımız trenin müjdesini verdi. Demiryolu yatırımı elde. İkinci ve daha önemli talebimiz havaalanı. Biz Çorumlular olarak Ankara ve İstanbul’a uçmak için değil, kargo taşımacılığı için havaalanı istiyoruz.
Samsun, Amasya, Sinop, Tokat, Kastamonu’ya havaalanı yapılırken Çorum’a neden yapılmadığını sorgulamak hakkımız. Ulaştırma Bakanımızı ziyaret ettik. Havaalanı gündem oldu. Bu konuda inanılmaz mesafe kat ettik.

Seçim döneminde bazılarında boş vaat izlenimi uyanmış olabilir. Seçimden önce ne dediysem seçimden sonra hepsini yapmanın peşindeyim. Ama arkamda Çorum’un desteği lazım. Çorum haritasını ulaştırma bakanına açtık. Ulaştırma Bakanımıza Çorum ziyaretinde Şehit Erol Olçok Havalimanı ismiyle maket uçak hediye etmiştim. Sayın Bakanımız o maketi görüp soranlara Çorum’a havaalanı açacaklarını söylüyormuş, Havaalanı birinci ağızdan müjdeyi aldık. Bunu başarabilirsem Çorum’un evladı olarak başka beklentim yok" dedi.

EVİMİN ÖNÜNE ASFALT İSTEMİYORUM

"Ulaştırma Bakanımızla ikinci mesele karayolu ağımız oldu" diyen Ahlatcı, "Çorum’un çevre ilçeleri ile karayolu ağının durumu iyi değil. Osmancık, İskilip, Ortaköy yolu başta olmak üzere tüm karayolu ağımızda çalışma başladı. Ben AK Parti İl Başkanı olarak kimseden evimin önü için asfalt istemiyorum. Ne istiyorsak Çorum için istiyoruz.

DEVLET HASTANESİ FAALİYETE GEÇECEK ve PT/CT CİHAZI GELECEK

Eğitim Araştırma Hastanesi önü kazalara davetiye çıkarıyor. Tam bu alanın karşısı sağlık üniversitesi yapılacak. Ankara-Çorum istikametinde dalma kavşak yapılmasını talep ettik, bu konuda Karayolları Genel Müdürü’ne talimatı verdi.
Sağlık sektöründe benim anlamakta zorlandığım ama o günün şartlarında bir uygulama var. Devlet Hastanesi kapatıldı. Birinci kademe aile hekimleri, 2. Kademe devlet hastanesi, üçüncü kademe üs düzey bizdeki eğitim araştırma hastanesi.
Diğer basamaklar olmayınca vatandaş Eğitim Araştırma Hastanesi’ne gidiyor. Bir profesör günlük 250 hastaya bakıyor. Sağlık Bakanımızdan özellikle istirham ettik. Bayramdan sonra Sağlık Bakan yardımcımız gelecek. Eski bloklar yıkılacak, yeni C blok 250 yataklı yeni devlet hastanesi olarak hizmet verecek. Sağlık Bakanımızdan sözü aldık. Aksi takdirde araştırma hastanesi sağlık hizmeti veremeyecek hale gelecek. Devlet hastanesi Çorum’a yeniden kazandırılacak. Ayrıca kanser hastalarının tespitinde PT/CT cihazı Çorum’a gönderilecek. Çorum’da ölüm oranlarında birinci sırada kanser hastaları geliyor. Ankara ve Samsun illerine sevk var. Bu cihazla teşhis ve tedavi çözülecek.

SAVUNMA SANAYİSİNE 10 YIL ALIM GARANTİLİ ÜRETİM

Savunma Bakanımızla görüştük. Askerlik Kanunu bu ay çıkacak. Şeker Fabrikası karşısı Çeşmeören YİBO acemi birliği olacak. En az üç bin kişi kapasiteli olacak. Savunma Sanayi Bakanlığı heyeti gelecek. Ankara’da üretilen bazı savunma sanayi ürünleri Çorum’a gönderilecek. Sanayicilerle yerli ve milli sanayiye üretim konusunda çalışma yapılacak. Yan sanayi ve sanayi açısından önemli olacak. Çünkü Devlet 10 yıl alım garantisi veriyor.

RAMAZAN'DAN SONRA BAKANLARLA RANDEVU

Ramazan ayından sonra İçişleri, Adalet ve Çevre ve Şehircilik Bakanı’ndan randevu talep ettik. Köy yolları, adalet yatırımları ele alınacak. Önceliğimiz, hayalimiz ve bütün mesaimi harcayacağım meseleler havaalanı ve devlet hastanesi. Çocuklarımız için, çevre illerde olup biz de olmayan yatırımların kazandırılması için, pastadan payımızı almak için mücadele edeceğiz.” dedi.

BASINLA AYLIK İSTİŞARE

AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, değerlendirme toplantılarıyla fikir alışverişi yaparak kent adına daha verimli çalışmak, farklı düşünceleri tartışmak ve vatandaşın istekleri hususunda ortak bir paydada buluşmak için Çorum basınının temsilcileri ile her ay rutin olarak biraraya gelmek istediğini belirtti.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNDEM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Güzel
% 100
Kötü
% 0
 
Hedef, hedefiniz olacak
© Copyright 2013 Çorum Hedef Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA