HALK EĞİTİM MERKEZİ İŞİNİ YAPSIN...

TSO Orman ve Ağaç Ürünleri Grubu Meclis Üyesi Murat Erdal, Halk Eğitim Merkezleri’nin ticaret yapmasını eleştirdi.
Bu haber 2019-06-26 17:59:23 tarihinde eklenmiştir.

TSO Orman ve Ağaç Ürünleri Grubu Meclis Üyesi Murat Erdal, Halk Eğitim Merkezleri’nin ticaret yapmasını eleştirdi. İskilip Metin Alkan Halk Eğitim Merkezi yetkililerinin son yaptıkları açıklamada 10 milyondan fazla ciro yaptıklarından ve ödedikleri vergiden bahis ettiğini kaydeden Alkan, “Halk Eğitim Merkezi’nin döner sermaye yönetmeliği kanunen değişmiştir, buna rağmen Halk Eğitim Merkezinin ticaret yapmasını doğru bulmuyoruz. Bu konu ile ilgili olarak Çorum Milli Eğitim Müdürlüğünü ve yetkililerini göreve davet ediyoruz. Devletimiz büyük ve çok güçlü bir devlettir. Amaç dışı yapılan ticaretten ödenen vergiye ihtiyacı yoktur” dedi.

TİCARETTE İÇ TALEP DÜŞTÜ

Erdal, yayınladığı açıklamasının devamında şunları kaydetti; “Ticarette iç talebin düştüğü, esnafımızın siftah yapmakta zorlandığı, üreticilerimizin yeni siparişler alamadığı ve işletmelerin ekonomik zorluklarla mücadele ettiği şu zor günlerde, Metin Alkan Halk Eğitim Merkezi yetkililerinin 10 milyon dan fazla ciro yaptık açıklamaları düşündürücüdür.

SAYIN KAVUNCU YANLIŞ BİLGİLENDİRİLİYOR

Halk Eğitim Merkezi yetkililerinin açıklamalarında, Sayın Valimiz Mustafa Çiftçi beyefendi ve Sayın Millet Vekilimiz Erol Kavuncu’nun adlarını kullanarak esnafa ve üreticiye karşı aba altından sopa göstermiş olmalarınıda esefle karşılıyoruz. Oysaki, Sayın Millet Vekilimiz Erol Kavuncu beyefendi esnafla ve üretici ile birlikte olduğu zamanlarda her konuda yanımızda olduğunu, esnafın ve üreticinin menfaatine olacak bütün meselelerde elinden geleni yapacağını söylemiştir. Eğer doğru ise, Sayın Vekilimiz Erol Kavuncu’nun Halk Eğitim Merkezi yetkililerinin anlattıkları gibi kapanmış olan döner sermaye biriminin tekrar açılması için Bakanlık nezdinde girişimde bulunmasına hiç bir anlam veremiyoruz.

KANUNDA HALK EĞİTİM MERKEZİNİN ULUSAL AMAÇLARI BELLİDİR

1-Kişilere mesleki bilgi ve beceri kazandırmak,
2-Eğitimde fırsat eşitliği sağlamak,
3-Okuryazar oranını toplumda arttırmak ve nitelikli okuryazar olmasını sağlamak,
4-Bireylerin toplumsallaşmasını ve üretkenliğini sağlayacak davranış değişiklikleri meydana getirmek,
5-Toplumsal değişmeye bağlı olarak kişilerin karşılaştıkları problemleri çözmede onlara gerekli ortamı sağlamak yada gerekli ortamı oluşturmaktır.
Bizler sektör temsilcileri olarak bardağın hep dolu tarafını görerek düşünüyor ve çalışıyoruz. Mobilya sektörünün gelişmesi için gece gündüz demeden mücadele ediyoruz. Tavrımız ve isteğimiz nettir. Metin Alkan Halk Eğitim Merkezi eğitim faaliyeti yapmalı, fakat ticaret yapmamalıdır.”

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNDEM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Güzel
% 100
Kötü
% 0
 
Hedef, hedefiniz olacak
© Copyright 2013 Çorum Hedef Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA