“YOK OLUP GİDEN HAYATLARIN VEBALİNİ KİM VERECEK?”

Ülkede yaşanan ekonomik sıkıntılara ve Çorum’da son günlerde yaşanan intihar vakalarına değinen İYİ Parti İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, “Oğlu harçlık isteyecek ve veremeyecek diye evden erken çıkan babalar var. Eşi evden gidince doğalgazı kapatıp AVM’ye giden kadınlar var” var dedi.
Bu haber 2020-01-07 00:40:27 tarihinde eklenmiştir.

İYİ Parti Çorum İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, işsizliğin çift haneli rakamlara tırmandığını, enflasyonun başını alıp gittiğini ve atanamayan gençlerin intihar aşamasına kadar geldiğini belirterek, savaş naraları ve şehitlerin AKP’nin metal yorgunluğunu gidermenin utanç verici bir aracı olduğunu söyledi.

Geldiğimiz noktanın ülkeyi yönetenlerin planlama, öngörü ve uygulamada nasıl bir beceriksizlik içerisinde olduğunun bir göstergesi olduğunu ifade eden Özsaçmacı, “Sorun tek başına ekonomik olmaktan çıkmıştır. Yapısal tıkanma söz konusudur. Türkiye, siyasal iklimi değiştirerek, yeni bir hikaye yazmak zorundadır” dedi.

Önümüzü açacak bu hikayeyi, ülkenin ekonomisini bu hale getirenlerin yazabilmesinin mümkün olmadığını vurgulayan Bekir Özsaçmacı, “İktidarı oluşturan koalisyon kendi ile çelişmekte; bir yanda mutlu azgın bir azınlık bir yanda baba, ‘benim püskevitim niye yok’ diye ağlayan çocuklar…

Sevgili hemşerilerim, daha öncede belirtmiştim hepiniz görüyorsunuz yaşadığınız toplumda çok fena bir vaka var. Oğlu harçlık isteyecek ve veremeyecek diye pazar günü evden erken çıkan babalar var. Eşi evden gidince doğalgazı kapatıp AVM’ye giden kadınlar var!

Bu durum faciaya dönüşmüş durumdadır. Son bir ayda intihar edenlerin vebali, içinden çıkılamaz geçim sıkıntılarını çaresizliği yaşatanlar bir gün yaşattıklarını yaşamazlar umarım. Herkes için iyiliği düşünmek bu kadar mı zor? İnsan yaşamı bu kadar mı basit? Çaresiz babalar, sessiz ağlayan analar ve aç yatan evlatların vebalini kim alacak?” ifadelerine yer verdi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Güzel
% 100
Kötü
% 0
 
Hedef, hedefiniz olacak
© Copyright 2013 Çorum Hedef Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA