'PARTİDE BİRLİK, HALK İÇİNDE ÖRGÜTLENMEK İÇİN ADAYIM'

CHP Merkez İlçe Başkan Adayı Rıdvan Samsunlu, partide birliği sağlamak ve halk içerisinde partiyi örgütlemek için aday olduğunu bildirdi
Bu haber 2020-01-23 16:27:29 tarihinde eklenmiştir.

Çorum Merkez İlçe Başkan Adayı Rıdvan Samsunlu, partide birliği sağlamak ve halk içerisinde partiyi örgütlemek için aday olduğunu bildirdi.

CHP’nin Pazar günü yapılacak Merkez İlçe Kongresi nedeniyle bir açıklama yapan Merkez İlçe Başkan Adayı Rıdvan Samsunlu, “Cumhuriyet Halk Partisi, Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere mirasıdır. Kurtuluş Savaşı’ndan sonra ülkemiz çok partili yaşamı ve demokrasisi birçok sıkıntı ve geriye gidişler yaşamıştır. Bugün de parlamenter demokrasi ve Cumhuriyet değerlerinden geriye gidişin yaşandığı bir süreçtir. Ülkenin kurtuluşuna önderlik eden Mustafa Kemal Atatürk, ‘benim manevi mirasın akıl ve bilimdir’, demiştir. İkinci Dünya savaşı, tüm ülkelerde ki rejimleri yönetimleri etkilemiştir. Türkiye’de bu değişimden etkilenmiş ve çok partili yaşama geçmiştir. Çok partili yaşam ise darbelerle kesintiye uğramıştır. Askeri darbeler dönemi bir yana geçmiş, sivil yol ve yöntemlerle ülkenin rejimi değiştirilmiştir.

Bugün ülkemiz demokratik olmaya bir rejimle yönetilmektedir. Ülkenin yaşadığı bu durumdan tabi ki iktidar olanların sorumluluğu vardır fakat ana muhalefet olarak CHP’nin de sorumluluğunun olduğu açıktır” dedi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün mirasına sahip çıkılacaksa akıl ve bilimden yararlanılması gerektiğini kaydeden Samsunlu, açıklamasına şu şekilde devam etti: “Çorum İl ve Merkez İlçe Örgütünün bugün ne halde olduğu, ne hale getirildiğini görmeyen bilmeyen yoktur. Meleklerin ve şeytanların, para babalarının, sofraların ve salonların mezesi haline getirilen siyasetin, bu kente, ülkeye vereceği bir şey yoktur.

CHP’ye oy vererek ülke geleceğini kendi çıkarlarının üstünde tutan tüm seçmenlere, her türlü baskıya rağmen partiye üye olan üyelere ve delegelere teşekkür ediyor, özveri ve cesaretlerinden dolayı onları kutluyorum. Fakat yaşanan şu delege ve seçim oyunlarını bozmadığımız, değiştiremediğimiz için kendim, arkadaşlarımın, beni destekleyen tüm kesimlerin ve parti üyelerimizin de sorumlu olduğunu belirtmek istiyorum. Bu sorumluluk nedeniyle Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanlığı’na aday oldum ve çalışma arkadaşlarımda yönetime aday oldu, bazı arkadaşlarımızda il delegeliği için aday oldu.

 

BİZLER NE İSTİYORUZ?

CHP Merkez İlçe Örgütü’nü halkın tüm kesimlerine açık hale getirilmesini sağlayacaklarını kaydeden Samsunlu, açıklamasının devamında şunları söyledi:

“Kadını, genci, işçisi, emeklisi, zengini-fakiri tüm kesimler bu ilçe örgütünde kendisine yer bulacaktır. Oluşturacağımız ilçe örgütü ulaşmadık köy, gidilmedik mahalle, çalmadık kapı bırakmayacaktır.

CHP Çorum Merkez İlçe Örgütü diğer tüm ilçe örgütleri ile birlikte koordineli olarak çalışacaktır. İl Başkanı, İlçe Başkanı çekişmesi yaşanmayacaktır. CHP Çorum Merkez İlçe Örgütü bir kişinin/yada ona yakın kişilerin makam ve mevkii çıkarları için hareket etmeyecek. CHP Çorum Merkez İlçe Örgütü, toplumun sorunlarına sahip çıkacak. Bir kişinin baskısı, ayak oyunlarına alet olmayacak.

Bir kişinin Belediye Başkanı Adayı, bir kişinin milletvekili sıralaması yaptığı ve lokanta masalarında partinin şekillendirildiği alan olmayacak.

Çorum Belediyesi borca batmış ve iflas etmiştir. Şimdiden yerel seçimler için hazırlıklar başlayacaktır. Seçimlerde geldiğinde kapı kapı belediye başkanı adayı aranmayacak, belediye başkanlığına aday olacaklarla uzun zaman öncesinden hazırlıklar yapılacaktır. Çorum’a eğitim göre üniversite gençliğine destek olunacak, gençliğin partimizle bağı sağlanacaktır. Üniversitenin eğitim kadrosunda ki öğretim üyeleri ile partimiz ilişkiye geçecek onların bilgi ve birikimleri değerlendirilecektir.

Liseli gençliğin örgütlenmesinin önü açılacak, gençlik örgütü başarılı ve örnek gençlerden oluşturulacaktır. Çalışanların hakları için mücadele eden bir ilçe teşkilatı olacağız. İşçi sendikaları, memur sendikaları ve dernekleri teşkilatımız ortak çalışmalar yapacaktır.

İlçe teşkilatımız; köy muhtarları, mahalle muhtarları ve köy derneklerinin yöneticileri ile ortak çalışmalar yapacak, onları karar alma süreçlerine katacaktır.

İlçe teşkilatımız; odaların ve esnaf derneklerinin iktidarın payandası olmasının önüne geçecektir.

Demokrasilerin olmazsa olması siyasi partiler, siyasi partilerin olmasa olmazı ise demokratik bir ortam ve fikir üretmedir. Her şey halkımız, her şey demokratik, laik, sosyal hukuk devletinin egemen olduğu bir ülke için.

Tüm partililerimizi ve delegelerimizi Pazar günü yapılacak seçimde arkadaş, eş dost değil ülke ve parti çıkarlarını önplanda tutmasını temenni ediyorum.” 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Güzel
% 100
Kötü
% 0
 
Hedef, hedefiniz olacak
© Copyright 2013 Çorum Hedef Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA