'AKP'NİN EN ÇOK KULLANDIĞI VE SÖMURDÜĞÜ KUTSAL DİNİMİZDİR'!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İskilip İlçe Başkanı Yusuf Var, AK Parti İskilip İlçe Başkanı Mustafa Lek’in Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyet’e yönelik sarfettiği ‘Kemalist zihniyet yerle yeksan olacaktır.’ şeklindeki sözlerine yanıt verdi.
Bu haber 2020-06-04 03:46:15 tarihinde eklenmiştir.
 
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  İskilip İlçe Başkanı Yusuf Var, AK Parti İskilip İlçe Başkanı Mustafa Lek’in Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyet’e yönelik sarfettiği ‘Kemalist zihniyet yerle yeksan olacaktır.’ şeklindeki sözlerine yanıt verdi. 
“Anadolu’dan sökülüp atılmasını hazmedemeyen ‘Keşke Yunan kazansaydı’ diyen adama yoldaşlık ederek, Atatürk’e ve Cumhuriyete küfredenleri halkımızın vicdanına havale ediyorum” diyen CHP İskilip İlçe Başkanı Yusuf Var, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şunları söyledi:
“AKP İskilip İlçe Başkanı Sayın Mustafa Lek, ‘Kemalist zihniyet yerle yeksan olacaktır.’, 
‘Fitneci Kemalist zihniyet’ demiş.
Bu açıklamasını; Mersin’de gündeme gelen İskilipli Atıf ile ilgili bir konu ile ilgili olarak yapmış.
Atıf’tan yola çıkarak Mustafa Kemal Atatürk’e ve Cumhuriyete karşı olan kinini kusmuş.
(İskilipli Atıf’ın, söylendiği gibi şapka giymediğinden değil, vatana ihanet suçundan hüküm giyerek İstiklal Mahkemesi’nce idam edildiği malumdur.)
Kurtuluş Savaşı’mıza karşı çıkan İngiliz Muhiplerinin ve Kuvvacılara karşı çıkarak Yunan işgalcilerin yanında saf tutanların, AKP döneminde baş tacı edildiklerini, onlara anıt mezarlar ve çeşitli methiyeler dizildiğini biliyorduk.
Atatürk’e hakaret eden bazı AKP’lileri biliyorduk,
‘Keşke Yunan kazansaydı’ diyen AKP’nin meşhur tarihçisi Püsküllü fesli Kadir Mısıroğlu’nu biliyorduk.
Cumhuriyet rejimine ‘90 yıllık mola’ diyen AKP Milletvekilini biliyorduk ve buna benzer başka Cumhuriyet düşmanlarının açıklamalarına tanık oluyorduk ama, gördük ki bu kervana AKP İskilip İlçe Başkanı Sayın Mustafa Lek de katılmıştır.
‘Kemalist zihniyet yerle yeksan olacaktır’ diyerek,
‘Kemalist zihniyet fitnecidir’ diyerek,
‘Bunlar 95 yıllık zihniyettir’ diye tek parti dönemini, Cumhuriyetin önderlerini ve tüm değerlerini hedef alarak Mustafa Kemal Atatürk’e ve onun kurduğu Cumhuriyetimize ve Cumhuriyetin bütün değerlerine 95 yıllık kinini kusmuş.
Ve bütün bu değerlere sahip çıkanları, milletin değerlerini değersizleştirmekle suçlamış.
Milletin değerlerinden kastedilenin dini değerler olduğunu bilmeyenimiz yoktur.
Çünkü AKP’nin en çok kullandığı ve sömürdüğü kutsal dinimizdir oysa AKP döneminde kutsal dinimizin nasıl siyasetin emrine sokulduğunu Diyanet’ten AKP istediği için nasıl faiz fetvaları vb. alındığını biliyoruz. (konut faizi) vs.
Tek parti dönemini eleştirenlerin bugün tek adam dönemini nasıl içlerine sindirebildikleri’ de ayrı bir konudur.
Özetle; Osmanlı döneminde Anadolu’muzun üç katından fazla toprak kaybedilmiş ve Anadolu’muz dört bir tarafından işgal edilmişken, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde verilen Kurtuluş Savaşını, Yunan’ın, İngiliz’in ve yedi düvelin Anadolu’dan sökülüp atılmasını hazmedemeyen ‘Keşke Yunan kazansaydı’ diyen adama yoldaşlık ederek, Atatürk’e ve Cumhuriyete küfredenleri halkımızın vicdanına havale ediyorum.”
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Güzel
% 100
Kötü
% 0
 
Hedef, hedefiniz olacak
© Copyright 2013 Çorum Hedef Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA